Ruhsal Şifa ve Hipnoz ile Tedavi

Evrenin Gizemi ve Gerçekler

uzay

Sevgili Okurlarımız,

Yaklaşık yirmi yıl kadar önce bir televizyon programında, intiharların sebepleri ve uçan daireler hakkında tartışmıştık. Tartışmaya bir astronomi profesörümüz de katılmıştı. Program sonrası ismi bende saklı astronomi profesörümüze, televizyonda NASA'ya gittiğini ve uçan dairelerle ilgili hiçbir çalışma ve araştırmaya rastlamadığını söylediği için, neden bu bilgileri örtmeye çalıştığını sormuştum. Bana "O oradaydı, size orada hak veremezdim, çünkü ben bir bilim adamıyım" demişti. Bu beni çok üzmüş, peki gerçekleri kim söyleyecek diye de endişe­lendirmişti.

 

Bilim adamları en azından bilimsel terimlerle maddeye hükmeden bir gücü tanımlayabilmek zorundadırlar, diye düşünüyorum. Geleneksel fizikçiler bilimsel araştırmalarında özellikle yal­nız maddeyle ilgilenirler. Her şeyin fizikle açıklanamayacağını bilmelerine rağmen, hareketsiz maddede fizikötesi izleri, ruhun varlığını, psişik etkileri dışlamaktadırlar. Oysa Jean E.CHARON, "EON" adlı yapıtında ister fizik, ister psişik olsun evrenin bize göstermiş olduğu bütün fenomenlerin ruhtan ayrılamaz olduğu fikrini eski felsefecilerin kabul ettiğini anlatmak­tadır.

Bir fizikçinin "Mekânda manyetik bir alan var" dediği gibi, evrenin her yerinde de bizim yararlanabileceğimiz bir realite hüküm sürmektedir. Bu nedenle bilgi her yerde vardır ve hazırdır. Tüm canlı organizmaların davranışlarının ardında bu düşünce yönlendirmesini görmek olasıdır. Günümüz fizikçileri artık metafiziğin deney konusu olmasına izin vermelidirler.

Newton "Işık ve cisimlerin birbirlerine dönüşme/erinden" söz etmektedir. Bunlar kullanılan araçların tekâmülü demektir. Bu araçları kullanan ruh, kendi gelişimini sağlarken, araçların da gelişimini sağlar. Fizik dünyadaki her şey bir araçtır. Şekilden şekle sokulur, kullanılır, geliş­tirilir, yok edilir, yenisi yapılır...

Ruhun neye ihtiyacı varsa, onu yapar. Bu araçlar yüzbinlerce yıllık bir gezegensel gelişim ve emekle yapılırlar, kullanılırlar. Soya fasulyesi de, tavşan da bir araçtır. Bunlar zamanla gelişir, daha iyi bir tavşan, daha kaliteli bir soya fasulyesi üretebilirsin. Bu arada maddeye olan hâkimiyetin gelişir.

Şimdiki zamanda ruhlar bunu bedenli olarak burada yapıyorlar. Genetik bilimi ve teknolojisi bunun göstergesidir. Enkarne varlıklarda madde üzerindeki hâkimiyet art­mıştır...

Kendi üzerindeki hâkimiyeti arttırma devri de yaklaşıyor. Geçmişin deneyleri bize yol göstermektedir.

Onun için "Geçmişin çocukları geleceğin bilgeleridir" diyoruz.

Yaşamın sırrı bilgili olmak değil, gerçekleri kabul edip uygulayabilmektir.

Selam ve Sevgilerle

Cavit UTKU

Yorumlar   

 
0 #2 Cavit UTKU 23-05-2015 19:15
Alıntılandı Murat:
Teşekkür ederiz Hocam

Sayın Murat Bey,
Dikkatle izlediğiniz için mutlu oluyorum. Bende sizlere teşekkür ediyorum.
Selam ve Sevgiyle...
Alıntı
 
 
0 #1 Murat 20-05-2015 09:56
Teşekkür ederiz Hocam
Alıntı
 

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile

Online bookmaker Romenia bet365.ro