Ruhsal Şifa ve Hipnoz ile Tedavi

Çocuklarımız ve Biz

cocuklarvebiz

14.08.2015

Sanırım sizde fark etmişsinizdir. Yeni doğan çocuklar çok farklı bilgilerle donanmış değerli varlıklardır. Her ne kadar çok farkında olmasak da gerek davranışlarıyla gerekse konuşmalarıyla zaman içinde bizleri şaşırtmaktadırlar.

Onları tanımamız oldukça zor gözüküyor.

İnsanın kendini tanıması sonsuzdur. Hangi kendini tanıyacaksın? Her an kendine yeni bir şeyler ilave etmekte ve kendini yeniden var etmektesin.

Somon balıklarını hatırlarsanız mutlaka sizler de televizyonlarda görmüşsünüzdür. Onlar, şelaleye karşı yüzerler ve bunu bilerek yaparlar. Bu bana bizim bilgilerdeki “Maksatlı ıstırabı” çağrıştırıyor.

 

Basamakları yükselten uygulamalardır. İnsan kendini biraz zorlarsa işleyen sistemin içine girmesi mümkün olabilir.

Bilgiyi kullanmak parayı kullanmak gibidir. Nasıl ki tasarruf etmek, sadece parayı saklamak değilse; bilgiyi de saklamak yerine tasarruf etmek gerekir. Burada tasarrufu ölçülü ve yerinde kullanmak gibi anlamanızı isterim.

İnsan özgürdür ancak özgürlüğü İlahi İrade Yasaları’yla sınırlandırılmıştır.

İlahi İrade, Yaradan’ın bize sessiz konuşmasıdır.

İşte yeni doğan çocuklarımız da “İlahi İrade Yasalarını” yeniden hatırlamamızı bize öğretiyorlar. Çocuklarımızın bizden daha zeki olduklarını kabul etmek zorundayız.

Adına kıyamet dediğimiz büyük değişimi çocuklarımız sayesinde başaracağız. Onları çocuk olarak görmek bizim eksikliğimizdir. Çocuklarımızda görünmeyen hazineyi bulmaya ve anlamaya çalışmalıyız. Kabul etsek de etmesek de çocuklarımız bizim kurtarıcılarımızdır.

Hz. İsa’nın şu sözünü hatırlayalım:

“Çocuklar gibi saf olmadıkça melekuta ulaşamazsınız.”

Selam ve Sevgilerle…

Yasemin Cavit UTKU

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile

Download Full Premium themes - Chech Here

София Дървен материал цени

Online bookmaker Romenia bet365.ro