Ruhsal Şifa ve Hipnoz ile Tedavi

Benlikler ve Zaman

relaxing nature

6 Mart 2016

Nasıl bir uygarlık içinde yaşıyoruz? Bilimsel gelişmelerimizi, her ne kadar göklere çıkarsak da, yaşadığımız uygarlık, maddenin esiri bir uygarlık. Gerçek bilginin göz ardı edilip, egosal çıkarlarımızın ön planda tutulduğu skandal bir uygarlık içinde yaşıyoruz.

Benliklerinin etkisi altında yolunu şaşırmış, gözleri kapalı, el yordamıyla kendine yön vermeye çalışan bir uygarlık... Karanlık şuurunun girdaplarında, yaşadığı zamanın değerini bilmeden, günlerini bonkörce harcayan, savurgan bir uygarlık... Paramızı harcarken gösterdiğimiz titizliğin onda birini, keşke zamanı değerlendirirken de gösterebilsek...

Zaman nedir?

Zaman, Ruhun bir melekesidir. Zaman, eylemlerin ifadesidir. Zamanı yaşayan, ona değer veren ve yaşatan, ruhtur. Tekâmül, zamana hâkim olmaktır. Zamana hâkimiyet, yapabilme gücüdür. Tekâmül etmiş varlık, dış eylemlerden arınmış varlık demektir. İnsan, zaman yolcusu olarak, zamana hâkim olmak gibi bir vazife ile gelmiştir. Tekâmülde zamana hâkim olmanın önemini idrak eden insan, kendine hedefler koyabilen insandır. Asıl hedef ise, yukarıda belirlenir. Planın dünya orta­mında seni nerede konuşlandıracağını bilemezsin.

Örneğin: Genel Kurmayın yayınladığı bir genelgenin ana maksadı ve içeriği, daha alt kademeler tarafından bilinir mi? Her subayını ayrı bir göreve gönderir ve bu hazırlık belki beş sene sonra kurulacak bir kurumun, bir öğretinin hazırlığıdır. Bu örnekten de anlaşılacağı gibi, yukarısı da görevi verir, sonra bu parçalar birleştirilir. Gerçek vazifelilerin amaçlarını bilemeyiz. Varlığın hangi nedenle, nerede görevlendirildiği, bizler tarafından bilinmez.

Kur'an'da, "Onlar sağır ve dilsizdirler, ne istediklerini bilemezler" derken, "Onlar ana mak­sadı bilemezler" denmek istenmiştir.

Bizim, ana sistemden haberimiz yoktur. İnsanın zamana tasarruf etme bilgisi, planlama, uygulama becerisi eksik ve çok kısırdır. Hedefi, birkaç günlük veya birkaç aylıktır. O hedef belirgin duruma geldikçe; içinde bulunduğu zamana da hâkimiyeti başlar. İnsan ne kadar uzun hedefli uygulamalar yapıyor, ne kadar geniş düşünebiliyor ve o anlamda hedefler koyabiliyorsa, zamana o kadar hâkim oluyor diyebiliriz.

Zaman bilgi demektir. Benliklerin egemen olduğu yere yeni bilgi gelmez. "Altın çağ" başlayamaz. Bunlar aşılacak ve alış devrinden, vericilik anlayışına geçilecektir. Bilgiyi yaşamın içinde aramalıyız. Gerçek bilgi sokaklardadır, caddedeki insanlardadır. Yeter ki gözlemleyelim...

Zaman enerjisini yoğurarak açık bilgiye zemin hazırlayan dünya öğretmenleri, vazifelerini ek­siksiz yerine getirmişlerdir. Gezegenimizde, Üstat görünümünde yaşamış olan vazifeliler, bugün aramızda olmasalar bile, yaktıkları ateşi hasat gününe kadar koruyacaklardır. Bizden beklenen, şuurun benlikler üzerindeki hâkimiyetidir.

Yürümesini bilene, yol daima açıktır.

Selam ve Sevgiler

Cavit UTKU

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile

Download Full Premium themes - Chech Here

София Дървен материал цени

Online bookmaker Romenia bet365.ro