Ruhsal Şifa ve Hipnoz ile Tedavi

Ruh Nedir?

33 0

Ruh ve Ruhçuluk
Ruhsal bilgilere göre ruhun tarifini şöyle yapabiliriz. Ruh irade ve iktidarı sayesinde her istediği zaman plan tanzim ederek enkarne olacağı (doğacağı) ortamın yasalarına uymak kaydıyla bedenlenebilen şuurlu bir varlıktır.

Ruhçuluğun kökenleri insanlık tarihi kadar eskidir. 
Ruhçu anlayış ve felsefe, tarihin en eski devirlerinden itibaren görülmeye başlanır.

Her ilkel toplumda ruhsal olan fikir ve kavramlar mevcuttur.  Böyle olması da zorunludur. Çünkü insan kendinde olmayan bir şeyi araştıramaz ve dışarılaştıramaz... Tezahür ettiremez... Tezahür eden her şey, yanlış veya doğru insanda mevcut demektir.

Bu konuda felsefi eserleri ve tarihi inceleyerek daha geniş ve kapsamlı bilgiler elde edilebilir.

Devamını oku...

Nazar

9 0

KÜRESEL BAKIŞLA NAZAR NEDİR? 

Son yıllarda ekranlarda "Parapsikolojik ve Metapsişik" fenomenlerle ilgili pek çok olaya tanık olduk, pek çok olay izledik.

Dünyada bir çok üniversitede kürsüsü bulunan bu bilim dalı ciddi bir biçimde ele alınmadığı gibi, ne yazık ki, çoğu kez de istismar edilerek konuyu bilmeyenlere malzeme oldu. Nazar konusu da bunlardan bir tanesi. 

Birkaç kitap okuyarak ya da kulaktan dolma bilgi kırıntılarıyla bu konulara açıklık getirmek, sözde bilirimcilik, istemeyerek de olsa gerçeği saptırmaktan öteye gitmez ve sorumluluğu çok büyüktür.

Bu yazı dizimizde, her olayın temelinde enerji olduğunu dikkate alarak, "Küresel bir bakışla nazar nedir?", açıklamaya çalışacağım.

Devamını oku...

Gerizörlük (Şifacılık)

20 0

 

Çok eski çağlardan günümüze kadar, her devirde değişik şifa uygulamaları yapılmış, fakat bu konuya yeterli  spiritüel bir açıklama  getirilememiştir. O zamanın realite düzeyine göre verilen bilgiler belki  yeterli olmuştur fakat, günümüz insanı ve  bilim geliştikçe, şifa ekseninin de genişlemesi  açıklamaların genişletilerek anlaşılır ve daha bilimsel olması kaçınılmazdı.

Her ne kadar bilimimiz, (özellikle ülkemizde), bu tür konulara sıcak bakmıyorsa da, bu açıklamaları tarafsız bir gözle, önyargısız incelemelerini öneriyoruz.

Önce şu önemli noktayı sizlerle paylaşmak istiyoruz.
Başımıza gelen bir olay,mutlaka kendimize gelmemiz içindir. Yaşanan her olayın, bize vermek istediği bir mesaj vardır. Bu her ne olursa olsun, içinde kesinlikle bir bilgi taşır. Demek ki; yaşadığımız olayları analiz etmeyi öncelikle öğreneceğiz.

Devamını oku...

Download Full Premium themes - Chech Here

София Дървен материал цени

Online bookmaker Romenia bet365.ro