Ruhsal Şifa ve Hipnoz ile Tedavi

Sağlıklı Besinler

57 0

 

Bir gıdanın ruhsal düzeyini gösteren, tezahür katsayısı önemlidir.
Görsellik ve daha sonra doğa estetikliği de önemlidir.
Her ne kadar görsellikte izafi (geçici) ise de, yine de bir değeri vardır.
Estetiklik katsayısı yükseldikçe kıymeti de artar. Kıymeti arttıkça da insan değerlerinde de bir güzellik başlar.
Bu bir faktördür fakat hele gıdalarda koku çok önemlidir. Kokan gıdalar, kokusu kuvvetli olan gıdalar, gerçek anlamda çok yararlıdırlar.
Örneğin sarımsak ve benzerleri gibi. Bu gıdalar, kendinden dışa taşıyor artık, görüntü veriyor, tat veriyor, koku veriyor. Kokmak zorunda kalıyor. Maydanoz kokmak zorundadır. Dereotu kokmak zorundadır.

 

Bu bilgilerden sonra yediğimiz sebze ve meyvelerin, kokularını da dikkate alarak, onlardan yararlanma yollarını seçmeliyiz.
Bu güne kadar, doğanın bize sunduğu nimetleri değerlendiremedik. Onlardan yeterince yararlanamadık. Çünkü onları tüketirken sadece tat alma yöntemini düşündük. Oysa gördüklerimizin ötesinde bize yarar sağlayacak çok farklı değerler vardır. 

Tükettiğimiz gıdalar, tatları ile, vitamin değerleri ile bize güzel şeyler kazandırabilirler. Ancak görünümlerinin de bize bazı gizemleri fısıldadığını unutmayalım. Örnek ceviz; Cevizin kabuğunu kırdıktan sonra iç yapısını incelersek beynimizin küçük bir modeli olduğunu görürüz. Artık biliyoruz ki ceviz, beyin yapımıza çok faydalı bir özelliğe sahiptir.

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile

Download Full Premium themes - Chech Here

София Дървен материал цени

Online bookmaker Romenia bet365.ro