Ruhsal Şifa ve Hipnoz ile Tedavi

Zayıflamak İçin Semiz Otu ve Havuç Yeyin

75 0

Kanserden böbrek taşına, her türlü sağlık sorunu için sebzelere güvenebilirsiniz. Tabi fazla kilolar içinde. 

Semiz Otu: Kanı temizler, idrar söktürür. Sinir krizlerini ve beyin yorgunluğunu geçirir. Böbrekteki kum ve taşı döker. Tüm bunların yanı sıra şeker hastalarının susuzluğunu azaltır. Kilo vermeye yardımcı olur. 

Havuç: Kilo alıp vermemizde temel olan kan şekeri dengemizin korunması, aldığımız besinlerin glisenik endexlerine bağlıdır. Havuç, yüksek glisenik endex içeren bir besin olmakla birlikte belli aralıklarla ve doğru şekilde tüketildiğinde sağlıklı beslenmede yerini alabilir. En doğrusu çiğ ya da haşlayarak tüketmektir. Gözler için çok faydalı olan havuç, mide ve bağırsak kanamalarında da etkilidir. Ayrıca damar sertliğini engeller, akciğer kanserini düşürür. 

Brokoli: Brokolinin içerdiği beta karoten, yemek borusu, mide ve bağırsak kanserlerinin riskini azaltıcı etkiye sahiptir. Brokoli ayrıca, B1 ve C vitaminleri, kalsiyum, kükürt, potasyum ve selenyum maddeleri içerir.

 

Patlıcan: Kalp çarpıntısını giderir. Patlıcanın ayrıca, pankreas, karaciğer ve böbrekleri kuvvetlendirici, idrar söktürücü etkileri bulunmaktadır. 

Enginar: Karaciğer ve kalbin en iyi dostu olan enginar, kanı temizler ve yorgunluğu giderir. Ayrıca kalp adalelerini kuvvetlendirir, kollestrolü düşürür, mide ve bağırsakları dezenfekte ederek ishali durdurmaya yardımcı olur. 

Bezelye: Kansızlığı gideren ve pekliği geçiren taze bezelyenin, kan kanserine karşı koruyucu etkisi bulunmaktadır. Tıpkı havuç gibi glisenik endeksi yüksek bir besindir.

Fasülye: Taze fasülye, pankreas bezesini, böbrekleri, karaciğeri ve kalbi kuvvetlendirdiği gibi, albümin ve şeker hastalığına karşı etkilidir.

Ispanak: Demir yönünden zengin ıspanak, diğer yapraklı sebzelere nazaran daha çok protein içerir. Ispanak suyu, soğuk algınlıklarına karşı direnç sağlar, hemoroid rahatsızlığına iyi gelir, kalp adalelerini güçlendirir. Ispanak ayrıca, kemikleri ve dişleri sağlamlaştırır.

Bunu biliyor muydunuz?
Biberiye kan dolaşımını hızlandırıcı etkisi sayesinde metabolizmayı uyararak zayıflamada etkili olur.

Sağlam Hafıza İçin Ispanak
Sebze ve meyvelerde bulunan antioksidan maddeler sinir hücrelerinin zedelenmesini önler. Araştırmalara göre diyetlerinde özellikle ıspanak ve böğürtlen bulunan kişilerde yaşıtlarına göre daha az hafıza kaybı görülmektedir. 

Lahana Midenin Dostu Çıktı.
B, C, E vitaminleri potasyum içeren lahananın şeker ve romatizma hastalıklarına karşı faydalı olduğu biliniyordu. Yapılan son araştırmalarda lahanada bulunan U vitamininin de mide ve bağırsakların iç yüzeyini koruduğu, yaraların iyileşmesini sağladığı ortaya çıktı.

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile

Download Full Premium themes - Chech Here

София Дървен материал цени

Online bookmaker Romenia bet365.ro