Ruhsal Şifa ve Hipnoz ile Tedavi

Hazımsızlık Çekerseniz Tuzlu Naneçayı İçin

103 0

 

Her türlü besini özellikle de asit içerenleri fazla tüketirseniz sindirim sistemi zorlanır, hazımsızlık başlar. Bu can sıkıcı durumun çaresi, soğuk süt yada içine biraz tuz atılmış nane çayı olabilir.

İnsan vücudunu şöyle bir düşündüğümüzde ne kadar olağan üstü bir sistem olduğunu farketmemek mümkün değil. Tıpkı her biri ayrı görevler üstlenerek sistemin ayakta kalmasını sağlayan bir makinenin dişlileri gibi... Dişlilerden biri kırıldığında ciddi aksamalara, bazen de sistemin çöküşüne neden olur. İşte insan vücudu da böyledir. Organizmayı oluşturan tüm sistemlerin her biri büyük önem taşır.Üç Aşamada Sindirim
Sindirim sisteminin temel görevi, bizim hayatta tutmak ve enerji sağlamak için yakıtımız olan yiyecek içecekleri işlemektir. Yediklerimizi, yaşamımızı devam ettirecek yapı taşları olan glikoz, aminoasit, yağ asitleri, mineraller ve vitaminlere çevirmek için sindirim sistemine ihtiyacımız vardır. Sindirimin ilk aşaması, yiyeceklerin mekanik veya kimyasal olarak parçalanmasıdır. İkinci aşamada metabolize edilmiş zerrecikler öğütülür. Üçüncü aşamada ise, kullanılmayan atıklar ortadan kaldırılır. Ana sindirim işlemi, mide ve bağırsaklarda gerçekleştiği halde sindirim aslında ağızda başlar. 

Yemeğinizi hızlı yerseniz;
1- Bize yemeği durdurmamızı söyleyen geri besleme mekanizmasını anlamış olursunuz.
2- Tat alma cisimleri belirli yiyecekleri parçalamak için doğru sindirim enzimlerini hazırlamak üzere beyne hazırlık sinyallerini gönderemez.
3- Çiğnemeden yemek, fazla tükürük salgılanmasına neden olur ve aşırı salgılama sonucu enzimlerin etkisi azalır. Bu yüzden yavaş yeyin, iyi çiğneyin, yiyecek ve içeceklerin dilde yeterince temas etmesine izin verin.Mide, Öğütücü Değildir.
Yiyecek ve içecekler ağızdan yemek borusuna geçerek mideye gelir. Mide yiyecekleri tümüyle sindirmeye yada besinleri öğütme yeteneğine sahip değildir. Midenin değişik bölümleri çalkalama asit ile karıştırma ve çevirme, sindirim enzimleri salgılama ve hamur haline gelmiş yiyecekleri depolama gibi değişik görevleri yerine getirmek üzere yapılmıştır. 

Mide, kısmi olarak sindirilmiş içeriğini yavaşça bağırsaklara bırakır. Safra kesesi oniki parmak bağırsağına henüz gelmiş olan asidik mide içeriğini nötrleştirir.Ölçüyü Kaçırmayın
Eğer çok yemek yerseniz, özellikle de asitli yiyecekler ise yada mide çok fazla asit üretirse oniki parmak bağırsağı bunların hepsini alamaz ve bir kısmı midede kalarak hazımsızlığa neden olur. Tüm bu aşamalardan sonra yiyecekler pankreasın sindirim enzimleri ile karıştıktan sonra ince bağırsak boyunca yoluna devam eder. Bu yolculuğun son bölümünü kalın bağırsaklar oluşturur.  Vücut yiyeceklerden bütün alacaklarını aldıktan sonra geri kalanlarını dışarı atar.Bira ve Fıstıktan Uzak Durun
Göğüs kafesinin altındaki sıkıntı ve ağrılar midedeki asit yoğunluğundan kaynaklanır. Asidin fazlası yemek borusundan yukarı çıkıp bronşiyal girişe fışkırırsa şiddetli bir yanma hissedilir. Bunlardan kaçının
Narenciye, mayalı içecekler (Beyaz şarap, şampanya ve bira), fıstık, kırmızı etli ve baharatlı yemekler, konserve yiyecekler ve koruyucu olarak sitrik asit içeren ticari olarak kutulanmış meyveler, sirkeli yiyecekler, sıcak sıvılar, bazı ilaçlar (streoid, aşırı c vitamini 1000 mg'ın üstü ve ağrı kesiciler) 

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile

Download Full Premium themes - Chech Here

София Дървен материал цени

Online bookmaker Romenia bet365.ro