Ruhsal Şifa ve Hipnoz ile Tedavi

Yararlı Ev İlaçları

104 0

 

Hangi ev ilaçları gerçekten işe yaramaktadır? Bu yazıda, halk arasında çeşitli deneyimlerle saptanan, yararları bilim adamları tarafından da belirtilen ev ilaçlarından bir kaçını bulacaksınız.

Uykusuzluk İçin Sıcak Banyo
Belmont'ta bulunan Mc Lean Hastanesi Uyku Sağlığı Merkezi doktorları, yatmadan yarım saat önce alınacak sıcak bir banyonun vücut ısısını yükselteceğini ve yattığınızda vücut tekrar soğurken uykuya dalmayı kolaylaştıracağını söylüyorlar.

 

Mantar Enfeksyonlarına Karşı Yoğurt
"Anuals of İnternational Medicine " isimli tıp dergisinde yayınlanan bir makalede, yoğurttaki bazı asidik maddelerin, örneğin vajinanın normal bakteriyel çerçevisinin korunmasında çok yararlı olduğu belirtiliyor.

Bulantı İçin Zencefil
Danimarka'da sabah bulantıları olan 30 hasta üzerinde yapılan bir çalışma, zencefilin bulantıları kesmede etkili olduğunu gösterdi. Ayrıca deniz ve otomobil tutmalarına karşı zencefil kullanılabilir.  Doktorlar, yolculuktan yarım saat önce zencefil çayı içilmesini öneriyorlar.

İdrar Yolları ve Kızılcık Suyu
İdrar yolu enfeksyonlarında bol su alımı zaten hekimlerce öneriliyor. Ancak kızılcık suyu bu konuda herhangi bir suyun yaptığından daha fazlasını yapıyor. Kızılcık suyu bakterinin idrar yollarına yapışmasını önlüyor. Jama isimli tıp dergisinde yayımlanan bir makalede, bu hastalığa sık yakalanan kimselere kızılcık suyunu her gün içmeleri öneriliyor. 

Cilt Kaşıntıları İçin Yulaf Ezmesi
Ucla'dan Dermatolog Dr. Lenora Kakita, güneş yanığı yada böcek ısırmalarında, ılık banyo suyuna biraz yulaf ezmesi eklediğinizde yakınmalarımızın daha çabuk kaybolacağını söylüyor.

Hazımsızlık İçin Ananas
Çok fazla yemek yediğiniz bir akşam, kendinizi daha rahat hissedebilmeniz için bir parça ananas yemelisiniz. Ananasta bulunan enzimler hazmınızı kolaylaştıracaktır. 

Boğaz Ağrısına Tuz Gargarası
Boğazınızda kaşıntı ya da ağrı olduğunda evde ilaç aramayın. Günde 4-5 kez tuzlu ılık suyla gargara yapın, pastilden daha etkili olduğunu göreceksiniz.

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile

Download Full Premium themes - Chech Here

София Дървен материал цени

Online bookmaker Romenia bet365.ro