Ruhsal Şifa ve Hipnoz ile Tedavi

Sağlığımız İçin Uymamız Gereken Kurallar

118 0

 

Uzun ve sağlıklı yaşamak için herkes, kendine göre, tecrübeleri oranında bazı önerilerde bulunur. Kişisel önerilerin dışında dünya tıp otoritelerinin çeşitli ülkelerde yayınlanan aylık bültenlerini kaynak olarak ele alırsak, uzun ve sağlıklı yaşamak için şu kuralların önerildiğini görürürüz.

Her türlü sebze, bütün meyveler ve yoğurt başlıca beslenme kaynağınız olmalıdır. Özellikle yoğurdu ihmal etmeyiniz. Fazla etten, ekmekten, tatlı, tuzlu, ekşi, baharat, yağ ve alkolden uzak durunuz.

 

Sağlıklı yaşamanın en önemli şartı kalbin düzenli çalışmasıdır. Onun çalışmasını engelleyen bütün sebepleri ortadan kaldırmak gerekir. Kalbe en büyük yükü fazla kilolarımız verir. Fazla kilo, kalbe taşıyamayacağından fazla yük yüklemek demektir. Fazla yüklenen bir hamal nasıl tökezler düşerse, çok kilolu bir vücuttaki kalp te her an durabilir.

Moralinizi bozmamaya çalışın. Sinirlendiğinizde asabi hareketler yapmayın. Sinirli sözler sarf etmeyin. Bu konuda kendi kendinize telkinlerden bulunun. Üzüntü ve sinirlilik halinde şunu hiç bir zaman ihmal etmeyin: Açık havaya çıkın ve temiz hava alın. Temiz hava ciğerlerinize daha fazla oksijen akıtır. Fazla oksijen kan dolaşımını düzene sokar. Düzenli bir kan dolaşımı, sinir sistemini olumlu yönde etkiler, sakinleştirir. Kırlar, deniz kenarları, ormanlar, yaylalar ve temiz havanın bulunduğu her yer vazgeçemeyeceğiniz yerler olmalıdır.

Hangi yaşta ve hangi durumda olursanız olun, meşgul olacak, sizi sosyal, psikolojik ve ekonomik yönden tatmin edecek bir işle meşgul olunuz. Hiç bir zaman boş kalmayınız. En azından okuyun ya da el becerileri ile uğraşın. Yeteneklerinizi geliştirin.

Çok işim var, başımı işten kaldıramıyorum, vaktim yetmiyor diyen insanlar aslında mutlu insanlardır. Böyle insanlar yaşamdan zevk alırlar. Çünkü hem kendilerine hem de başkalarına yararlı olurlar. Başkalarına faydalı olan insan ruhi bir rahatlık içinde olur. Bunun tadı da bambaşkadır.

Sırf sohbetler günlük işlerle hayat geçmez. Dünyaya gelişimizin, yaratılmamızın bir sebebi vardır. Her insan önce bunun farkına varmalı, sıradan ya da başkalarına yardımı dokunmaksızın bir yaşam geçirmemelidir. 

Devamlı öğrenme çabası ve fiili içinde, yeni ve faydalı kursları, dersleri takip etmek, spor yapmak, yardıma ihtiyacı olan insanların maddi ve manevi sıkıntılarıyla uğraşmak insanı yaşama bağlar ve insan olmayı hatırlatır.

Tembellik bütün bunlara engel olur. Tembel insan hiç kimseye elini uzatamayacağı için, kimseye de bir yararı olmaz ve sonunda egoist olur çıkar. Bir süre sonra Başka insanlarla ilişkileri kesilir, iyice yalnız kalır.

Emekli olmak demek de, her şeyin bittiği, bir uyku ya da zaman harcama devrinin başladığı anlamına gelmez. Emekli kişi, vücutça sağlam olmasa da, tecrübe, görgü ve bilgi yönünden üstün insan demektir. Bu tecrübe ve kültürden insanların yararlanması için çaba harcamalı, bir yandan da spor ve gezi gibi aktivitelerle yaşamını zenginliştirmeli, sağlığını korumalıdır.

Daima spor yapınız. Bunu sistemli ve planlı gerçekleştiriniz. Her yaşta insan için en iyi spor yürüyüştür. Bol bol yürüyün jimnastik yapın. Jimnastik bütün organların uyumlu hareketini sağlar. Jimnastikle, bütün vücut ağrıları ve kireçlenmelerine karşı koymuş olursunuz.

Ne demişler; "İşleyen demir pas tutmaz"

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile

Download Full Premium themes - Chech Here

София Дървен материал цени

Online bookmaker Romenia bet365.ro