Ruhsal Şifa ve Hipnoz ile Tedavi

Soru Cevap - Ayla

30.12.2015

Soru : Hocam merhabalar, Nasilsiniz? Son zamanlarda Allah'a inancim ile ilgili kafam çok karışık. Nasıl düzelteceğimi bilmiyorum. Okuyup öğrenmeye çalışan 5-6 bu işlerin içinde biriyim, sizden de ders almışlığım var şanslı biri olarak. Hayatta karşılaştığımız insanın insana yaptığı haksızlıklara ve büyüğün küçüğü yoketmesine ( hayvanlarda dahil ) sabrım ve sebatım kalmadı. Tüm bu döngüyü kabullenemeyişimden büyük bir acı içindeyim, hayvan dahi olsa başkalarının acısını çok fazla kendimde hissediyorum ve yaşıyorum. Örneğin kapımda hastalanmış bir sokak kedisine hiç bir türlü yardımı esirgemeden baktım vicdanen rahatsız olduğum için, şırıngayla besledim ve su torbalarıyla yuvasını ısıttım, ilacını verdim ancak arka mahalleden gelen komşunun köpeği gözümün önünde boğdu hayvancağızı. Bu noktada nereye gitti emeklerim neden gözümün önünde hayvanın parçalanmasını gösterdiler anlamış değilim, haketmediğimi düşündüğüm bu olay da zaten uzun süredir hiçbirşeyin yolunda gitmediği hayatıma başka bir acı eklemekten başka bir işe yaramadı. Hiç işaret alamıyorum, nerde hata yapıyorum ne yapmalıyım bilmiyorum hayatımın neredeyse son 3 yılına kayıp, acı ve terslik hakim. Anlayacağınız hiçbir iş yolunda gitmiyor , her olay diğerinin tuzu biberi oluyor. Bu da üsttekilere artık kızgınlık ve isyan olarak ortaya çıkmaya başladı son zamanlarda ve sağlığımda da yeni problemler oluştu, tiroit rahatsızlığıma karaciğer rahatsızlığı eklendi. Resmen iyilik değil kötülük Nasıl öğrenilir Sınavında gibiyim. Değerli yorumunuza ve yardımınıza çok ihtiyacım var. Hürmetler ve sevgiler hocam.

 

Cevap :

Sevgili okurum,

Endişelerine sırasıyla yanıt vermeye çalışacağım.

Allah'a inancım ile ilgili kafam çok karışık demişsin. Önce, Yaradan'a inanman gerektiğini bilmeni isterim. İnsanların diğer insana yaptığı haksızlıklara buna hayvanlar da dahil "sabrım kalmadı" diyorsunuz. Bu duygunu anlıyor ve sana katılıyorum. Adına devre sonu dediğimiz kritik bir zaman yaşıyoruz. Bir tarafta sabır ve iyilik örneği olan bir olayı yaşarken diğer yanda acımasızca davranan bir insanın yanlışlarını görüyoruz. Özetle, farklı realitelerin savaştığı bir ortamdayız. Örnekte verdiğiniz gibi yapmış olduğunuz yardımın bir anda bir başka olayla yok olup gittiğini yaşayabiliyorsun ve diyorsun ki hiçbir şey doğru gitmiyor, her şeyin sonunda bir acı yaşıyorum. Önemli olan yaşanan olayların sende kızgınlık ve isyan olarak ortaya çıkmaması gerektiğidir. Dolayısıyla bunun tersi yaşandığında sağlık problemlerini de birlikte getiriyor.

"Yürüyenin ayağına taş takılır" diye önemli bir söz vardır. Sizin de önünüze çeşitli olayların çıkması, yürüdüğünüzün bir ifadesidir. Devre sonunun sınavları ağırdır. Kendisini kurtaracak olanlarla uğraşılır. Aksi halde kişiler, adına sürü tekamülü dediğimiz bir akışa bırakılır. 

Sınavlar yaşıyorsunuz, acıdır ama lütfen bunun değerini bilin. Şu sözümü lütfen iyi değerlendirin. 

"Herkes ölür, fakat herkes gerçekten yaşamaz." Yaşayanlar olduğunuz için şükredin. Unutmayın ki, "sabrı kendini baston edenler, gerçek tanrı erleridir."

Yeni yılınızı içtenlikle kutlar,

Sevgi ve Selamlarımı iletirim.

Yasemin Cavit UTKU

Download Full Premium themes - Chech Here

София Дървен материал цени

Online bookmaker Romenia bet365.ro