Ruhsal Şifa ve Hipnoz ile Tedavi

Parapsikoloji Nedir?

14 0

 

Parapsikoloji, klinik bulgularla ölçümlenebilen psişik feno­menlerin dışında kalan alan üzerinde araştırma yapan bir bilim dalıdır.

Günümüz Parapsikolojisi, modern psikoloji ve modern tıbbın verileriyle, doğu bilgeliğinin verileri arasında köprü oluşturan bağımsız bir bilim dalıdır.

Bizler, dünya beşeri olarak; genellikle fizik yapı­mız üzerinde durmuş, ruhsal yanımızı tamamen göz ardı etmişizdir. Oysa biyo­lojik yapıda ortaya çıkan her türlü aksaklık, bugüne kadar göz ardı ettiğimiz ruhsal yapıdan gelmektedir.

İnsan, Ruh ve Madde ikilisinden oluşmuş bir yapıdır. O halde bireyi incelerken, ruhsal yanını da dikkate almak zorundayız. Yüzyıllar boyu gelişen bilim, sadece madde dünyasının uygulamalarını, etkilerini ve özelliklerini incelemekle yetinip, bireyin içsel yapısından sürekli kaçtı. Fakat son 50 yılda bilimin kısırlığı anlaşıldı ve içe dönülmeye başlandı. 

Devamını oku...

Olayların Dili

olaylarin-dili

 

Biz insanlar, daha çok maddesel etkilerle yönlendirildiğimiz için dünyamızda sadece madde yasaları var biliyoruz. Yani bildiklerimiz, bulduklarımız, fizik-kimya kanunları gibi maddesel yasalar. Hâlbuki insan, salt madde değildir. Maddesel bedenine can veren, hayat veren ve asıl kendisi demek olan bir ruhsal tarafı da vardır. Bütün dinler yüzyıllar boyunca açık-kapalı hep insanın bu yönünü vurgulamaya çalışmışlardır ama maddenin etkisini yenemeyen insanoğlu, maddesel düşkünlükleri (zaafları) yüzünden, ne kendini ne de dinleri anlayamamıştır. Bütün yorumları da eksik, aksak, yarım yamalak ve çoğunluğu saptırıcıdır. Saptırıcı olmayanları da zaten anlayamamıştır.

Devamını oku...

Ruh ve Madde Anlayışı

100 0

Kuantum titreşim düzeyi lineer akışın durduğu titreşim düzeyidir. Lineer akış, ardışık sebep-sonuçlara bağlı dualitenin durduğu, küresel bir geometrinin hâkim olduğu düzendir. Küresel tüm geometrilerin, tüm şekillerin, tüm dinamiklerin yok olduğu, her şeyin iç içe girebildiği bir köpüklü alandır.

İçsel insan düşüncesinin, çağrışımlarının nasıl çalıştığını hiç izlediniz mi kendinizde? Birdenbire, aniden oluşur. Bunu düzenleyen, yani bilinçaltından bilince yansıyan bilgi akışını düzenleyen kimdir?

Devamını oku...

İçsel Gerçeklik

icsel-gerceklik

İçsel gerçeklik deyince; karşımıza bıkıp usanmadan yinelediğimiz kendini bilmek ve farkındalık çıkıyor.

Kendini bilmenin en iyi yolu da, kendi konuştuğunu incelemek ve yakalamaktır. Örneğin; konuşuyorsun ama konuşan kim? İşte bu frekansı yakalayıp yönetmek; içeriğine sahip olmak, o güzelliği yaşamak gerek.

Beşer, programı gereği Yukarının yasalarını, öğretimini alır ve uygulamaya çalışır. Bu uygulama sonucu, muhtaç olduğu tesiri, bilgiyi ve sezgiyi, hatta tahriki de alır. Bunların bir kısmı, varlıkta gizemli bir enerji halinde yaşamı boyunca bir kaynak olarak kalacak, kalan kısmını da kullanacaktır.

 

Devamını oku...

Download Full Premium themes - Chech Here

София Дървен материал цени

Online bookmaker Romenia bet365.ro